Vintersykling sesongen 2019/20

ESK Vintersykling med oppstart i November, hver søndag kl 1000 fra Råholthallen

Vi setter i gang med Vintersykling fra og med første søndag i November men oppmøte på Råholthallen kl 1000. Dette blir et tilbud for alle og det blir 2 grupper slik at vi kan få med alle. Gruppe 1 skal sykle rolig og Gruppe 2 skal sykle enda roligere så her er det mulig for alle å være med.
Tilbudet skal og vil vare frem til vårsesongen kommer til neste år (2020) kun avbrutt ved høytiden mm.
Endringer og generell info deles på Facebook, men legges også her fortløpende om det skulle komme noe uforutsette hendelser.
Syklingen blir variert og ønsker du å bli med så kan alle i prinsippet de såfremt de er riktig «skodd» Husk at Vintersykling betyr i praksis sykling på is og snø så sørg for piggdekk når behovet er der.
Løypevalg og traseer vil bli valg ut fra hvem og hvordan sykler som kommer, her kan du komme med både Fatbike & MTB, men da riktig skodd. husk også lys foran/bak da noen av syklingen vil foregå langs trafikkert vei
Vel møtt til ESK Vintersykling
Viktig info
1814-Rittet
Sett av 14. August til 1814-Rittet. Flere nyheter i år.
Info kommer
Hurdalssjøen Rundt
Sett av Søndag 22. August
Info kommer
Previous
Next
Reklame
Facebook
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Facebook klipp

2 dager siden

Hei.
Dette er ikke ment for å ta noen, og jeg vil heller ikke være noe Corona-politi.
Etter det jeg forstår så har ikke vi i Eidsvoll lov til å drive organisert trening. Jeg observerer både på facebook og Strava at det er mange som sykler sammen likevel. Hva er forskjellen på organisert trening og det å sykle flere enn den man bor sammen med?
Ut fra klubbens sider blir vi oppfordret til å sykle alene.
Ønsker bare en rettesnor om hva vi kan og ikke, for jeg har også lyst til å trene og sykle sammen med flere.
Kom gjerne med innspill.
... Se merSe mindre

Kommenter på Facebook

Tror det er lov om du ikke har syltetøy i baklomma.

I utgangspunktet så skal en vel ikke være sammen med så mange andre enn egen kohort?

Vi er pålagt av myndighetene til å ikke avholde organisert trening, og det er heller ingen organisert trening i ESK regi om dagen. All treningsaktivitet som våre medlemmer foretar seg er på egen risiko.

For min egendel sykler jeg 3 av 4 økter i uka aleine...

Innlegget fra Tor Olav er berettiget. Hadde håpet at det kunne bidra til konstruktive tilbakemeldinger.

Det er fort gjort at det blir sett på som organisert trening, hvis alle har på seg klubbtøy. Sykler man i nøytralt tøy, tenker ikke alle man møter at "der kommer ESK, og de driter i alle råd og føringer fra myndighetene".

View more comments

Last mer
Instagram
Bilder fra Barn og Ungdom
Rull til toppen