Malorca 2020

Mallorca 2020. Uke 18
Vi har satt av uke 18 til dette og håper at mange blir med og opplever Mallorca fra sykkelsetet.
Hotellet vi bor på heter Helios og vi leier sykkel hos lexberg.no eller tar med sjøl.
Litt info om turen og bookingen
Anbefalt er Helios Hotel, dette er en fint og rimelig hotell og her har du også mulighet til å bestille frokost om morgenen. De har flott middagsbuffe med godt og bredt utvalg.
For de som ikke ønsker å ta med sykkel kan dette leies hos Rune Lexberg (lexberg.no). Rune har nye moderne sykler i alle prisklasser og alt du trenger å ta med er pedaler og selvfølgelig målene (krank/sete & sete/stem) Rune hjelper til å sette opp sykkel slik at den er mest mulig lik den du har hjemme.
Flybilett må du ordne selv. SAS & Norwegian flyr til Mallorca hver dag.
Turene på sykkelen:
Vi organiser turer rundt på Mallorca etter hvor mange vi er og hvor mye vi ønsker å sykle. Her legges det opp til turer fra 6-7 mil og helt opp til 20 mil pr dag alt etter hva som ønskes. I 2019 ble det turene fra ca 8-9 mil og til ca 15-16 mil. Vi lager turer som passer for både de normale og de «raskere» og om du har lyst til å klatre 2000-2500 høydemeter.
vi sykler ca halvveis og tar lunsj og deretter går turen videre med retur til  Promenaden på «afterbike»
Mallorca er et flott sted og kickstarte sesongen og vi har plass til alle, også de som har lyst til å bare være med og ta en liten tur ut på beina eller langs Promenaden med sykkel. eller om du har lyst til å ligge ved bassenget en hel dag.
De fleste av oss reiser ned torsdag eller fredag i uke 17 og hjemreise søndag i uke 18, og lurer du på å være med er det bare å booke (gratis avbestilling på hotellet) NB, blir fort fullt på hotellet! Fly må som regel betales ved bestilling.
Har du spørsmål ta kontakt med Tom Alfred Lindstad, Tor Knutsen eller Tor Olav Trefjord
Linker
Mallorca 2019, bildet er fra Sa Calobra
Viktig info
1814-Rittet
Sett av 14. August til 1814-Rittet. Flere nyheter i år.
Info kommer
Hurdalssjøen Rundt
Sett av Søndag 22. August
Info kommer
Previous
Next
Reklame
Facebook
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Facebook klipp

2 dager siden

Hei.
Dette er ikke ment for å ta noen, og jeg vil heller ikke være noe Corona-politi.
Etter det jeg forstår så har ikke vi i Eidsvoll lov til å drive organisert trening. Jeg observerer både på facebook og Strava at det er mange som sykler sammen likevel. Hva er forskjellen på organisert trening og det å sykle flere enn den man bor sammen med?
Ut fra klubbens sider blir vi oppfordret til å sykle alene.
Ønsker bare en rettesnor om hva vi kan og ikke, for jeg har også lyst til å trene og sykle sammen med flere.
Kom gjerne med innspill.
... Se merSe mindre

Kommenter på Facebook

Tror det er lov om du ikke har syltetøy i baklomma.

I utgangspunktet så skal en vel ikke være sammen med så mange andre enn egen kohort?

Vi er pålagt av myndighetene til å ikke avholde organisert trening, og det er heller ingen organisert trening i ESK regi om dagen. All treningsaktivitet som våre medlemmer foretar seg er på egen risiko.

For min egendel sykler jeg 3 av 4 økter i uka aleine...

Innlegget fra Tor Olav er berettiget. Hadde håpet at det kunne bidra til konstruktive tilbakemeldinger.

Det er fort gjort at det blir sett på som organisert trening, hvis alle har på seg klubbtøy. Sykler man i nøytralt tøy, tenker ikke alle man møter at "der kommer ESK, og de driter i alle råd og føringer fra myndighetene".

View more comments

Last mer
Instagram
Bilder fra Barn og Ungdom
Rull til toppen